technologiaZákladové dosky sú najnovším produktom, ktorý ponúka firma Izodom 2000 Polska. Môžu úspešne nahradiť tradičné základové pásy a nosné steny. Ide o betónovú dosku zaliatu na stavbe vystuženú klasickou betonárskou oceľovou výstužou alebo betonárskymi oceľovými drôtmi.

Sú používané základné bedniace (izolačné) komponenty, ktoré sú vyrábané firmou Izodom. To umožňuje zaobstarať si rôzne tvary dosiek - a podľa návrhu štruktúry sa stavia. Projektant musí rozhodnúť o druhu betónu a množstve výstuže oceľovými prútmi. Hrúbka základovej dosky je 25 cm. Vo výnimočných prípadoch - na žiadosť projektanta - je možné zvýšiť hrúbku až na 40 cm za použitia špeciálnej dosky, ktorá zvýši okrajovú hranu komponentov a tak sa zvýšením hrúbky zosilí betónová platňa.

Hrúbka izolácie môže byť zvýšená o 6, 8, 10 alebo 12 cm vďaka použitia pomocnej základovej dosky. Dosky môžu byť naviac rozšírené o vonkajší obrys základovej platne, približne 1,5 metra aby sa zaistila ochrana proti prízemným mrazom a podobne.

Realizácia stavby

Realizácia stavby pasívneho domu je jednoduchá a rýchla. Stavbu môžeme rozdeliť do 9tich krokov. Taká stavba má zhruba 150m2. Tento rodinný dom bol postavený podľa konštrukčných noriem za pomoci tvárnic Neopor (45 cm). Táto stavba bola dokončená zhruba behom 6 týždňov.

krok1

Krok 1
izolačná základová doska

krok2

Krok 2
ukladanie prvkov

krok3

Krok 3
umiestnenie vodovodných otvorov

krok4

Krok 4
betónovanie steny do výšky 1 m

krok5

Krok 5
podlaha pripravená pre zaliatie

krok6

Krok 6
realizácia elektroinštalácie

krok7

Krok 7
manuálna realizácia omietky zo sadry

krok8

Krok 8
realizácia vonkajšej fasády

krok9

Krok 9
rodinný dom s technológiou Izodom

     

Technické parametre

technicke parametre

  • EPS - Styropor je špeciálny polystyrén (vyznačuje sa bielou farbou)
  • NEO - Neopor je polystyrén, ktorý obsahuje grafit vďaka čomu výrazne zvyšuje izolačné vlastnosti (vyznačuje sa strieborne šedou farbou)
  • PER - Perypor je polystyrén, ktorý je vhodný predovšetkým tam, kde je vysoké zaťaženie tlakom, je vhodný pre všetky aplikácie kde sa vyžaduje kombinácia vysokých tepelných vlastností a odolnosť voči vode (tento produkt je vhodný na miestach, kde je väčšie množstvo podzemnej vody)

Suroviny

Súčasti základovej dosky sú vyrobené z periporu, ktorý má vynikajúce izolačné vlastnosti a zároveň je odolný proti vlhkosti a značnému vonkajšiemu zaťaženiu. Tieto vlastnosti sa rovnajú tým, ktoré sú charakteristické pre penové zložky vyrobené z XPS. Najvyššia kvalita týchto materiálov je garantovaná firmou BASF, ktorá je našim hlavným dodávateľom.

Dokumenty

Tu máme pre Vás produktové katalógy v plnom znení v anglickom jazyku (formát PDF).

Na stiahnutie:

Ukážkové videá