Princíp technológie ICF spočíva v tom, že sa bednenie pre vyliatie betónu stavia z izolačných dosiek alebo profilov, ktoré sú vyrobené zo špeciálneho tvrdého izolačného materiálu ICF. Keď je bednenie postavené do výšky jedného poschodia, vrátane otvorov pre dvere a okná, zaleje sa betónom.

izodom izolacne profily 001Betón následne tvorí konštrukciu budovy a komponenty ICF fungujú ako izolácia. Naša firma (v spolupráci s firmou Izodom 2000 Polska) tiež zabezpečuje školenie Vami doporučených architektov, projektantov a stavených technikov. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať.

Výrobky Izodom sa vyrábajú vo výrobnom závode v meste Zduńska Wola v centrálnej časti Poľska a dodávajú sa prakticky do všetkých zemí Európskej únie, do zemí Stredného Východu, Ruska, Turecka a na Ukrajinu. Domy postavené technológiou Izodom stoja tiež v Severnej a Južnej Amerike, Austrálií, severnej Afrike a v strednej Ázií.

Spoločnosť úspešne vyváža svoje produkty a takisto pomáha developerom a staveným firmám s realizáciou projektov. Zaistíme Vám školenie, na ktorom Vám vysvetlíme a zoznámime Vás s našimi produktami celého systému Izodom 2000 a jeho využitím nielen pri stavbe pasívnych domov.

V prípade záujmu o konzultáciu sa nan nás môžete obrátiť, radi Vám pomôžeme a poradíme. Pokiaľ nám dodáte svoj stavebný projekt tak Vám vypočítame celkové náklady na kompletný realizáciu (v 4 krokoch) Vašej stavby aj s dopravou.

technologia izodom 002Tradičná technológiaTechnológia Izodom ICF má celú radu výhod. Tie najdôležitejšie z nich sú:

  • Úspora energie. Izolačná vrstva materiálu EPS hrúbky 10 cm, 20 cm alebo 30 cm umožňuje stavať energeticky úsporné budovy a dokonca aj pasívne domy. Domy postavené technológiou Izodom v Európe chráni pred mrazom, v Brazílií a na Arabskom poloostrove pred horkom
  • Rychlá výstavba. Stavebný tím, ktorý prejde naším školením, dokáže postaviť jedno poschodie za 4 pracovné dni. Výnimočná kvalita profilov bednenia umožňuje napumpovať betón do bednenia do výšky až 3 metre na jedno plnenie.
  • Jednoduché stavebné práce. Z komponentov Izodom sa stavia veľmi ľahko a na stavbe nepotrebujete iné nástroje než pílu na drevo, vodováhu a pumpu na betón. Široký sortiment výrobkov umožňuje použitie týchto komponentov pre stavbu vonkajších i vnútorných stien, základov, deliacich priečok, nosných stien a podlahových dosiek
  • Nízke náklady na dopravu. Demontovateľné prvky MCFU (izolované bočné steny a plastové väzné trámy sa prepravujú oddelene a montujú sa na stavbe) umožňujú dopravu až 750 m2 steny v jednom kontajneri typu HC 40"
  • Izodom ponúka špeciálne riešenia pre stavby betónových základových dosiek
  • Zdravie. Testované materiály špičkovej kvality zaistia zdravé prostredie Vášho domova.
  • Kvalita a trvanlivosť. Betónové konštrukcie prevedené v profiloch Izodom sú vďaka vrstve tepelnej izolácie omnoho trvanlivejšie než bežné betónové konštrukcie.technologia izodom 001Technológia Izodom Testy prevedené na Floride preukázali, že tieto stavby poskytujú aj účinnú ochranu pred hurikánom. Mnohí zákazníci oceňujú štrukturálnu integritu technológie ICF a stavajú z týchto komponentov v seizmicky aktívnych zónach. Steny Izodom sú odolné voči vysokým i nízkym teplotám, požiarom, slnečnému žiareniu, soli a vlhkosti. Najvyššie budovy, ktoré boli postavené z profilov Izodom sú 11 poschodové a pokiaľ ide o výšku budov, v tejto technológií neexistuje žiadny technický limit. Steny v 2-3 podlažných budovách niesu vystužené, s výnimkou prekladov a rohov.
  • Široká škála aplikácií. Profily Izodom sú použité v konštrukciách tisícov stavieb rôzneho typu: sú to jednotlivé rodinné domy, vily, nájomné domy, nemocnice, školy, materské školy ale aj priemyselné stavby, výrobné závody, sklady, pestovateľské budovy, sklady ovocia, obchody či kryté bazény.
  • Vhodné pre veľké projekty sociálneho bývania. Sortiment Izodom ponúka špeciálne profily pre vnútorné steny hrúbky 3cm a betónové jadro hrúbky 9cm, ktoré umožňuje realizáciu stavieb v extrémne krátkom čase a pritom tieto bytové jednotky sú dobre izolované a trvanlivé, takže tento typ stavby sa hodí napríklad pre sociálnu bytovku.


izodom izolacne profily 002Spoločnosť používa materiály špičkovej kvality vyrobené nemeckou firmou BASF: materiál EPS v bielej farbe a Neopor v šedej farbe (je to EPS s prídavkom grafitu, ktorý má lepšie izolačné vlastnosti) a tiež materiál Peripor (je charakteristický veľmi nízkou absorpciou vody)

Pokiaľ by ste mali záujem o spoluprácu tak nás neváhajte kontaktovať.

Certifikáty

Výrobky firmy Izodom vyrobené pomocou špeciálnych metód a z tých najlepších materiálov sú sledované už 20 rokov a získali pozitívne hodnotenie od Ústavu národnej hygieny - Centrum Zdrowia Matki Polki. Vo firme Izodom platia veľmi prísne postupy pre kontrolu kvality, overené normou ISO 9001:2008, ktorú sme obdržali v roku 1996. Prednosti technológií Izodom sú tiež certifikované francúzskym dokumentom DTA - Document Technique de Application.